خانه / برنامه ریزی کنکور / برنامه ریزی ویژه کنکور ۹۹

برنامه ریزی ویژه کنکور ۹۹

با توجه به اینکه درکنکور سال ۹۹ منابع درسی تغییرات زیادی داشته است این کنکور از اهمیت بسیار زیادی برای دانش آموزان برخوردار است. در زیر به نکاتی از کنکور ۹۹ اشاره خواهیم کرد.

۱- عدم در اختیار داشتن منابع تستی موثق و مشخص: اکثر دبیران کنکور و آموزشگاه ها و مدارس، منابع تستی را بر اساس حدس و گمان و بر پایه ی مطالب مشترک کتاب قدیم و جدید به داوطلبان ارائه میکنند در حالی که در ادوار گذشته که تغییر منابع را شاهد بودیم، غلط بودن این حدس و گمانها به وضوح نمایان شد.
۲- با تحلیل آزمونهای اولین سال تغییر نظام در سالهای گذشته میتوان دریافت که اغلب سوالها بسیار سرراست و مستقیم از خود کتاب درسی طراحی شده اند. و نیازی به حل مسائل خارج از کتاب درسی و تالیفی نبوده است. به همین دلیل امر مشاوره و برنامه ریزی در نظام جدید درسی بسیار مهم است چرا که این داوطلبان اگر در مرکزی که توانایی و دانش تحلیلی و تطبیقی کافی داشته باشد مورد مشاوره و برنامه ریزی قرار بگیرند، حتی در صورت داشتن سطح متوسط درسی میتوانند در رشته ها و شهرهای تراز اول پذیرفته شوند. و در مقابل دانش آموزانی با سطح درسی بسیار خوب، در صورت راهنمایی نادرست به هیچ عنوان به نتیجه مطلوبشان نخواهند رسید.
۳- با توجه به اینکه دانش آموزان پشت کنکوری نظام قدیم عمدتا ضعیف هستند، در صورت برنامه ریزی صحیح این امر شانس موفقیت در کنکور ۹۸ را برای دانش آموزان نظام جدید بسیار بیشتر میکند.
۴- در پایان میتوان به جرات اعلام کرد که اگر در سالهای گذشته نقش داوطلب در موفقیت ۷۰ درصد و نقش برنامه ریز ۳۰ درصد بوده است، در کنکور ۹۸ برنامه ریزی و مشاوره نقش ۵۰ درصدی و حتی بالاتر در موفقیت داوطلب خواهد داشت. پس تاکید میشود که مشاور خود را با دقت نظر و بررسی دقیق انتخاب کنید.
با آرزوی موفقیت در تمام مراحل زندگی

تماس با فراآموزش: 02122666438

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *