خانه / برنامه ریزی کنکور / برنامه ریزی فراآموزش چه تفاوتی با مابقی آموزشگاه ها دارد؟
تماس با فراآموزش: 02122666438

برنامه ریزی فراآموزش چه تفاوتی با مابقی آموزشگاه ها دارد؟

دانش ­آموزانی که با خانواده خود برای مشاوره کنکور و یا مشاوره تحصیلی به موسسه فراآموزش مراجعه میکنند، طبق برنامه مدونی که در زیر بطور کامل به آن اشاره میشود، برنامه خود را به پیش خواهند برد:

  • در جلسه اول انواع تست های شخصیت سنجی، تشخیص عادات مطالعه و استعداد یابی از داوطلب گرفته میشود. فرم های ویژه ای برای هر درس در اختیار داوطلب قرار داده میشود تا در یک فرصت ۲ تا ۳ روزه بطور بسیار دقیق و جزیی وضعیت خود را در هر درس و مبحث یادداشت کرده و در جلسه دوم بهمراه خود بیاورد.
  • در جلسه دوم مشاور با بررسی دقیق پرسش نامه ها و فرم ها یک برنامه آزمایشی یک تا ۲ هفته ای به داوطلب خواهد داد تا مورد سنجش قرار بگیرد و مشخص شود تا چه اندازه فرم ها بطور صحیح کامل شده است و شناخت داوطلب از وضعیت درسی خودش تا چه اندازه به واقعیت نزدیک بوده است.
  • پس از این مدت برنامه دقیق بلندمدت و کوتا­مدت بصورت روزانه، هفتگی و ماهانه برای هر شخص ترسیم خواهد شد که در حضور والدین بررسی و تصویب میشود. این برنامه شامل موارد زیر است:

الف- هر درسی چه مقدار و به چه صورت و از چه منابعی مطالعه شود.

ب- از هر مطلب درسی چه مقدار تست و کدام تست ها زده شود.

پ- اشکالات مفهومی و تستی هر درس چگونه باید برطرف شود.

ت- چگونه در طول مطالعه بر روش صحیح یادداشت برداری و در طول مرور یادداشتها فشرده تر شوند.

ث- چگونه نقاط ضعف داوطلب با نقاط قوت او پوشش داده شود.

ج- مرور هر درس و مطلب مطالعه شده در چه بازه های زمانی باید تکرار شود.

چ- هر درسی در طول سال چند بار باید مطالعه و مرور شود.

ح- دانش آموز چگونه پس از حد مطالعه خود را مورد سنجش و ارزیابی قرار دهد.

خ- چگونه در طول مطالعه تمرکز و نشاط خود را حفظ کند و یادگیری خود را تثبیت کند.

د- مهارت آزمون دادن را چگونه بیاموزد.

  • پس از این مرحله هر هفته یک جلسه مشاوره حضوری یا تلفنی( برای داوطلبان خارج از تهران ) برگزار خواهد شد و در این جلسه برنامه هفته گذشته مورد بازبینی و پرسش قرار میگیرد و برنامه هفته آینده نیز با نظر داوطلب بطور دقیق تبیین میشود.
  • برنامه ریزی فراآموزش بصورتی است که استاندارد های لازم و کافی به داوطلب داده شده است تا بتواند در هر زمانی خود را ارزیابی کند و از درست بودن مسیر مطمئن شود.
  • در برنامه فراآموزش به کلیه ابعاد زندگی داوطلب اعم از استراحت و تفریح و ورزش اهمیت داده میشود اما بگونه ای که همه اینها به او در رسیدن به هدف نهایی کمک کند.
  • برنامه فراآموزش بقدری هوشمند و منعطف میباشد که با هیچ برنامه دیگری اعم از آزمون ها آزمایشی و کلاس ها درسی و مدرسه داوطلب نه تنها ایجاد تداخل نمیکند، بلکه باعث خواهد شد همه آنها نیز منظم و با برنامه به جلو بروند.
  • مهم ترین نکته این است که برنامه ریزی فراآموزش بطور اختصاصی و فردی طراحی خواهد شد بصورتی که هر داوطلبی با هر سطح علمی و هر هدفی میتواند از آن استفاده کند و در هر زمانی که داوطلب به ما مراجعه میکند،‌حتی ۱ هفته قبل از کنکور، ما بطور قطع بازده او را در همین زمان اندک نیز افزایش خواهیم داد. پس هیچگاه برای شروع دیر نیست. امروز اولین روز آینده توست…

 

تماس با فراآموزش: 02122666438

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *