خانه / انتخاب رشته / سوالات متداول داوطلبان در مورد انتخاب رشته کنکور
تماس با فراآموزش: 02122666438

سوالات متداول داوطلبان در مورد انتخاب رشته کنکور

۱- من رتبه خوبی ندارم. ایا باید انتخاب رشته انجام دهم؟
بدون انتخاب رشته شانس موفقیت شما صفر است. اما در صورت انتخاب صحیح شانس موفقیت شما حتی برای قبولی در رشته های مورد علاقه صفر نیست و در صورتی که از مشورت افراد آگاه و با تجربه استفاده کنید شانس قبولی شما در رشته های مورد علاقه بسیار افزایش میابد.
۲- من رتبه بسیار خوبی دارم و مطمئن هستم که قبول میشوم. آیا باز هم لازم است جهت انتخاب. شته از مشاور استفاده کنم؟
تجربه نشان میدهد که دانش اموزان زیاد با انتخاب رشته آشنا نیستند. بنابراین حتی با داشون زپرتبه اای خوب بدون شناخت همه جانبه و بدون اطلاع از تیپ شخصیتی و استعداد ها و علایق خود و عوامل بیرونی و درونی اثر گذار ب. امتحاب رشته شخصا اقدام به انتخاب رشته میکنند و پس از ورود به دانشگاه و رشته مورد نظر در میابد که این رشته نمیتواند اهداف و آرمانهای او را برآورده کند. بنابراین مشاوره برای این دسته از داوطلبان حتی ضروری تر از بقیه میباشد.
۳- با این رتبه کجا قبول میشم؟
این سوال بسیار رایج است ولی باید بگویم که مخصوصا افرادی که رتبه های متوسط دارند با انتخاب رشته اصولی شانس بسیار خوبی خوبی برای قبولی در رشته های بسزار خوب خواهند داشت. در زیر تعدادی از نمونه ها ذکر میشود
– دانش آموزی با رتبه ۲۸۰۰۰ مهندسی کامپیوتر سراسری قبول شد.
– دانش آموزی با رتبه ۶۸۰۰ دندانپزشکی پردیس قبول شد.
– دانش آموزی با رتبه ۳۹۴۵ دندانپزشکی پردیس قبول شد.
پس توجه کنید که انتخاب رشته-شهر های مناسب که امکان وجود ظرفیت خالی داشته باشد بسیار مهم است و این را کسانی میتوانند انجام دهند که تجربه سالیان طولانی انتخاب رشته را داشته باشند.

تماس با فراآموزش: 02122666438

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *