خانه / برنامه ریزی کنکور / برنامه ریزی حضوری

برنامه ریزی حضوری

امروزه در جامعه ما تب کنکور و دانشگاه بسیار داغ است و رقابت بسیار شدیدی برای ورود به دانشگاه وجود دارد، به طوری که خانواده و دانش آموز را حتی از مقطع ابتدایی درگیر این رقابت می‌کند و فشار و استرس زیادی به آن ها وارد می‌کند و در بسیاری از مواقع مانع شکوفایی علمی و تحصیلی آن ها می‌شود که مصداق آن مقایسه وضعیت علمی و صنعتی کشور ما با بسیاری از کشورهای دیگر می‌باشد. چه بسیار دانش آموزانی که با وجود تلاش بسیار زیاد به دلیل راهنمایی غلط از رسیدن به اهداف باز‌ می‌مانند چرا که بسیاری از راهنمایان کنکور و آموزش عالی، خود راه را نمی‌شناسند و چه بسیار دانش آموزانی که به دلیل نداشتن برنامه مناسب و علمی از رسیدن به مقصد باز می‌مانند و یا به دلیل فشار و استرس زیاد و عدم توانایی و کنترل و مدیریت این فشار و استرس به مقصد نمی رسند و نیز بسیاری پس از موفقیت و ورود به دانشگاه در می‌یابند که آنچه به دست آورده اند با چشم اندازها و اهداف آن ها منطبق نمی‌باشد.

گروه آموزشی فرا آموزش در راستای پاسخ گویی به نیاز های آموزشی و مشاوره ای دانش آموزان و با اهداف زیر فعالیت می‌کند:

 1. رساندن هر فردی به نهایت توانایی خود.
 2. آموزش روش های علمی یادگیری و مطالعه کارآمد.
 3. برنامه ریزی انحصاری و ویژه هر فرد با اصول علمی و مبتنی برای روانشناسی نوین آموزشی.
 4. آموزش نحوه مدیریت زمان.
 5. روش های علمی و صحیح یادداشت برداری و مرور کردن
 6. روش های امتحان دادن.
 7. روش های یاد گیری بدون فراموشی.
 8. معرفی رشته های دانشگاهی و دانشگاه ها (داخل و خارج) جهت دادن چشم اندازهای لازم و کافی به دانش آموزان.
 9. آموزش روش های ارتقاء اعتماد به نفس و انگیزه
 10. ارزیابی و سنجش مستمر طبق برنامه هر فرد.
 11. رفع اشکال کامل کلیه دروس در بازه های زمانی مشخص که برای هر فرد متمایز از فرد دیگر و منطبق بر برنامه ویژه آن فرد خواهد بود.
 12. آموزش روش های خود ارزیابی به طوری که در هر مرحله دانش آموز توانایی ارزیابی خود را داشته و خود مدیر برنامه ریزی خود خواهد بود.
 13. و به طور کلی رفع کلیه نیازهای برنامه ریزی و مشاوره ای دانش آموزان جهت کسب نتیجه دلخواه.

و در این مسیر از همکاری برنامه ریزان متحبر و کارآمد و نیز مشاوران آموزشی توانا و نیز متعهد ترین کادر دبیران بهره جسته‌ایم با امید آن که بتوانیم نیاز های جامعه دانش آموزی ایران را به نحوی شایسته در تمام زمینه ها راهنمایی و یاری کنیم.

 

این برنامه ریزی به صورتی بسیار دقیق و علمی و بر اساس اصول روانشناسی آموزشی  طراحی گردیده است . تمرکز و تاکید این برنامه ریزی بر توانایی ها و نقاط قوت داوطلب می‌باشد و به همین دلیل جدای از نتیجه شگفت انگیزی که از همان هفته آغاز برنامه ریزی برای داوطلب به دنبال خواهد داشت وقت کافی برای چندین بار دوره کلیه دروس در اختیار داوطلب قرار خواهد داد و داوطلب در هر مرحله و هر لحظه از اجرای برنامه ، خود قادر به ارزیابی موفقیت آمیز بودن برنامه اجرای خود خواهد بود و نیز این برنامه ریزی به صورتی طراحی شده است که در هر لحظه قابلیت انطباق با شرایط جدید و پیش بینی نشده داوطلب را دارد و به همین دلیل در طول اجرا کلیه نیاز های آموزشی داوطلب را در هر لحظه برآورد خواهد کرد.

به طور اجمالی مراحل این برنامه ریزی به صورت زیر می‌باشد:

۱- در جلسه اول با ارزیابی کامل داوطلب (با انواع تست ها و پرسش نامه ها) موقعیت داوطلب از نظر توانایی ها و نقاط ضعف و ویژگی های و روانیی مشخص می‌شود.

۲- در مرحله بعد طی یک بازه زمانی یک تا دو روزه به داوطلب آموزش داده می‌شود که به روشی کاملا ویژه و انحصاری وضعیت خود را در کلیه درس ها به صورت صفحه به صفحه و جزء به جزء مشخص و به صورتی ویژه و انحصاری ثبت کند.

۳- در مرحله بعد مشاوران زبده فرا آموزش طبق اطلاعاتی که داوطلب به صورت مشروح و جزء به جزء ثبت و ارائه کرده است و با توجه به مدت زمان باقی مانده تا کنکور، بهترین نتیجه و رتبه ای که داوطلب قادر به کسب آن می‌باشد را محاسبه می‌کنند.

۴- در مرحله بعد برنامه ویژه داوطلب طراحی و اجرای برنامه آغاز می‌شود، این برنامه شامل موارد زیر خواهد بود:

الف) برنامه ریزی زمانی و ساعتی روزانه و هفتگی و ماهانه تا کنکور

ب) نحوه مطالعه کلیه دروس اختصاصی و عمومی

د) در هر درسی هر فصل و مفهوم، چند بار و چگونه خوانده شود.

ج) پس از هر جلسه مطالعه چه تست ها و مسائلی باید حل شوند.

ه) در پایان مطالعه هر روز چگونه ارزیابی پایانی روزانه انجام پذیرد

م) در طول مطالعه چگونه یادداشت برداری صورت گیرد

گ) در برنامه ریزی زمان کافی برای مرور هفتگی در نظر گرفته شده است.

و) در برنامه ریزی زمان مناسب برای جبران عقب ماندگی از برنامه در نظر گرفته شده است.

۵- داوطلب در پایان هر روز نتیجه مطالعه خود را به روشی که به او آموخته شده و در فرم هایی که در اختیار او قرار داده شده است ثبت می‌کند.

۶- هر دو هفته داوطلب یک جلسه حضوری با مشاور خود خواهد داشت که در این جلسه آموخته های داوطلب مورد سنجش و ارزیابی قرار می‌گیرد و تغییرات برنامه برای دو هفته بعد طراحی و ثبت می‌شود و به کلیه سوالات داوطلب پاسخ داده می‌شود.

۷- هفته ای یک بار داوطلب با مشاور خود تلفنی مشاوره کرده و پاسخ کلیه پرسش های خود را دریافت کرده و راهنمایی های لازم را دریافت می‌کند.

۸- در صورت نیاز ضروری داوطلب می‌تواند تقاضای مشاوره حضوری و یا تلفنی ضروریی کرده و مشکلات احتمالی خود را برطرف کند.

۹- در پایان هر روز داوطلب نتیجه مطالعه روزانه خود را به مشاور خود ارسال می‌کند و راهنمایی های لازم را دریافت می‌کند.

۱۰- در بازه های زمانی مشخص کلاس های رفع اشکال و آموزش نکته و تست برگزار می‌شود.

۱۱- در طول برنامه روش های فشرده کردن یادداشت ها آموزش داده می‌شود تا هر درسی بارها و بارها مرور شود.

۱۲- منابع مناسب هر داوطلب در اختیار داوطلب قرار داده می‌شود.

۱۳- در ماه پایانی با تحلیل برنامه اجرا شده و نقاط قوت و ضعف داوطلب، به او نحوه آزمون دادن یاد داده می‌شود و داوطلب آن را بار ها در حضور مشاور خود و نیز به تنهایی اجرا می‌کند تا بهترین نتیجه ممکته حاصل گردد.

نکته مهم ، لازم به ذکر است که این برنامه ریزی ویژه به صورتی طراحی گردیده است که داوطلبان کنکور تا لحظه کنکور می‌توانند به آن ملحق شوند و از مزایای آن بهره مند شوند و هرچه مدت زمان بیشتری با برنامه باشند نتیجه بهتری عاید آن ها خواهد شد. این بدان معنا است که حتی داوطلبانی که بدون برنامه ویژه ای مطالعه کرده اند و یا با برنامه ریزی هایی پیش رفته اند که نتیجه مطلوب را نگرفته اند و یا اطمینان از موفقیت خود ندارند، در هر زمانی که به ما بپیوندند می‌توانند از مزایای آن بهره مند شوند و نتیجه شگفت انگیز آن را از روز اول مشاهده کنند.

نکته بعدی، با توجه به انحصاری بودن این برنامه ویژه، جزئیات آن در جلسات حضوری  به اطلاع داوطلبان خواهد رسید تا آن ها خود، به ویژه و انحصاری بودن این برنامه پی ببرند. لازم به ذکر است که جلسه اول به صورترایگان می‌باشد و در این جلسه رایگان داوطلب جدای از آشنا شدن با این برنامه ویژه، اطلاعات جامع و کاملی در زمینه کنکور و روش های موفقیت در کنکور کسب می‌کند.

ویژگی های برنامه ریزی فرا آموزش

۱- مبتنی بر دانش نوین روانشناسی آموزشی می‌باشد.

۲- با در نظر گرفتن تمام ویژگی های فردی و روانی و اجتماعی فرد، برای هر فرد برنامه ای ویژه منطبق بر ویژگی های همان فرد طراحی می‌شود.

۳- واقع بینانه و دینامیک می‌باشد و قابلیت انعطاف بالایی دارد.

۴- اجرای برنامه بسیار ساده و لذت بخش است.

۵- تمام موارد ضروری و ابزارهای لازم جهت موفقیت برنامه در نظر گرفته شده است.

۶- در این برنامه ریزی از اضافه خوانی و خواندن مطالب غیرضروری که فقط وقت داوطلب را هدر و او را دلسرد می‌کند اجتناب شده است.

۷- به تعداد کافی مرور، جهت انتقال مطالب یاد گرفته شده به حافظه طولانی مدت در نظر گرفته شده است. (مرور های منطبق بر الگوریتم مدیریت حافظه)

۸- نحوه مطالعه و یادگیری هر درس به طور کامل مشخص شده است.

۹- تعداد تست ها و تمرین هایی که باید حل شود به طور کامل مشخص شده است.

۱۰- در برنامه ریزی مدت زمان کافی برای ورزش و تفریح و انجام کارهای مورد علاقه در نظر گرفته شده است.

و بالاخره ما همه ابزار و لوازم را جهت موفقیت شما فراهم کرده ایم و معتقدیم که ما راه موفقیت تحصیلی را به طور کامل می‌شناسیم و آن را به شما نشان می‌دهیم.

امیدواریم بتوانیم دانش آموزان ساعی و باانگیزه را به درستی راهنمایی و هدایت کرده و تا موفقیت همراه و همگام با آنها باشیم.

فرا آموزش

همچنین ببینید

برنامه ریزی غیرحضوری

این برنامه ریزی در حقیقت همان برنامه ریزی است که برای داوطلبان به صورت حضوری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *